Vybíráme studentský batoh

Prázdniny se překlopily do druhé poloviny, a proto je čas začít myslet na výbavu školáků. Ke školnímu životu patří pořádná aktovka nebo batoh. Většině prvňáčků přinesl aktovku Ježíšek, ale starším dětem je pořizují rodiče převážně na konci prázdnin. Nyní je ta správná doba, kdy by jste měli pořídit ten správný studentský batoh!

Doba, kdy v regálech obchodů byly pouze dva druhy školních tašek, je už pryč. V současné době lze vybírat z nepřeberného množství školních tašek a je těžké se v nabídce vyznat.

Jak správně vybírat?

Máme pro vás několik praktických tipů, které vám usnadní výběr školního batohu.

  • Nakupujte pouze školní nebo studentské batohy. Často bývá výhodnější koupit dražší batoh ve specializované prodejně, než levný na tržnici. Bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů a také nesplňují základní bezpečnostní požadavky.
  • Školní batohy bývají plné učebnic a sešitů, které se dost pronesou. Batoh by tedy neměl vážit více než 1 kg.
  • Bezpečnost je důležitá – na batohu nesmí chybět bezpečnostní prvky, aby děti byli pro řidiče viditelní.
  • Vybírejte zásadně podle věku a velikosti dítěte.
  • Batoh nosí školák někdy i celý den, měl by mít anatomicky tvarovaná záda a dokonale nastavitelné popruhy.
  • Nezapomeňte, že ve školní tašce nejsou jenom učebnice a sešity. Standardně nosí ještě svačinu, lahev, telefon, tablet a jiné. Školní tašky by tudíž měly mít dostatečný počet přihrádek a kapes na láhev nebo svačinu, šikovný je také prostor pro jmenovku nebo rozvrh.
  • Design je také důležitý, proto zapojte vaše děti do výběru batohu. Zkuste se domluvit na nadčasovém designu, určitě netoužíte investovat do batohu každých pár měsíců!

Když školní taška splňuje tyto základní požadavky, máte vyhráno!

Doporučujeme

Při výběru školní tašky volte ověřené a uznávané značky. Jednou z nich je zaručeně značka Topgal od českého výrobce. Svou dobrou pověst vybudovali nejenom na kvalitním a precizním zpracování, ale také na moderním designu. Následující výběr školních batohů je toho důkazem. Pro více informací stačí kliknout na fotku.

Pro 4. – 5. třídu

Studentské (od 6. třídy výš)