O nás

Hravý rozvoj školáků a jejich zdravá záda – to je naše!

Projekt chodimdoskoly.cz má důležitý cíl. A tím jsou zdravá záda školáků a podpora jejich všestranného rozvoje!

Blog chodimdoskoly.cz tvoří maminky z Agátina světa. Vybírají to nejzajímavější, co by vás, rodiče předškoláků a mladších školáků, mohlo inspirovat.

Už od první třídy nakládáme dětem na záda pořádnou zátěž – metaforickou i skutečnou. Nosí školní aktovky či batohy s učebnicemi, sešity, svačinou i přezůvkami. A když všechen ten náklad nosí v nekvalitním zavazadle, zadělávají si na spoustu zdravotních potíží. Proto je na nás – na rodičích – abychom se postarali, aby naše dětičky chodily do školy nejen s krásným, ale především kvalitním batohem. Proto, ať už jste aktovkáři nebo batoháři, poradíme vám, jak vybrat školní tašku správně. 

Především však chceme podporovat celkový rozvoj předškoláků a mladších školáků. Chceme, aby je bavilo poznávat svět okolo nás, aby je bavilo zkoušet ho sami tvořit. Všestranný rozvoj dětí není jen úkolem školy, ba právě naopak. My rodiče můžeme a musíme dětem přinést mnoho podnětů a rozvíjet jejich dovednosti, na které škola nemá čas nebo kompetence. Na blogu chodimdoskoly.cz proto pro vás sdílíme hravou inspiraci i zajímavé rozhovory.