Trénujeme grafomotorické schopnosti

Nástup do školy je obrovská změna v životě školáka i jeho rodičů. Kromě dalších nástrah může být velkým šokem velká zátěž na zápěstí – trénování psaní totiž není žádná procházka růžovým sadem. Proto je potřeba grafomotorické schopnosti trénovat ještě před nástupem do první třídy.

Proč jsou grafomotorická cvičení důležitá?

Cílem takových cvičení je uvolnění zápěstí a jeho příprava na nácvik psaní. Těžkopádné a pomalé psaní komplikuje učení, vytváří stres ve třídě i doma při psaní úkolů.

Ideální cvičení je takové, které bude děti bavit. Skvělou pomůckou jsou třeba grafomotorické omalovánky. Při tvoření si váš předškolák ani nevšimne, že plní nějaký úkol. Omalovánky pomáhají správně držet tužku a nacvičit si správný tlak na ni.

Podívejte se také na Grafomotoriku pro děti předškolního věku, kde najdete dvacet motivačních příběhů a cvičení.

Stáhněte si grafomotorické omalovánky zdarma!

Vytvořte si s dětmi vlastní kolekci školních batohů a nechte své ratolesti, ať si navrhnou vlastní školní batoh! Omalovánky můžete tisknout znovu a znovu.

Stáhněte si své omalovánky.