„Školní batohy musí vyhovovat každodennímu používání školáka“, říká Luděk Pravda ze společnosti BOLL GEAR, s.r.o.

Za značkou BOLL stojí sportovec a cestovatel Luděk Pravda. Jeho vášeň k horám, lezení a přírodě ho přiměla založit si vlastní značku, která bude nabízet kvalitní a spolehlivé outdoorové vybavení. Značka BOLL působí na trhu více než 30 let a její popularita roste každým dnem. Kromě outdoorového oblečení vyrábí také školní batohy. Impuls k výrobě batůžků pro děti přišel s potřebou pro jeho vlastní děti. „S nimi začala vznikat i dětská kolekce outdoorových batůžků, které byly vyvíjeny a testovány, jak děti rostly. Své poznatky jsem poté přetavil do řady školních batohů se základním cílem vyrobit takové školní batohy, které se budou dětem dobře nosit, budou plně respektovat dětskou ergonomii, budou se jim líbit a hlavně budou podporovat jejich zdravý růst a vývoj zad.“, říká Luděk Pravda.

Klíčovými vlastnostmi školních batoh BOLL je vysoký komfort při nošení a vynikající ochrana dětské páteře. Proto jsou batohy vyvíjeny ve spolupráci s fyzioterapeuty. Všechny školní batohy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a vynikají svou konstrukcí a ergonomickým, rostoucím zádovým systémem. Musí splňovat přísná kritéria v oblasti funkčnosti, dokonalé ergonomie a spolehlivosti. Luděk Pravda dodává: „Materiály máme za ta léta už vyzkoušené z outdoorových batohů, víme, co který umí a na co je stavěný a vhodný. Úzce spolupracuji s výrobci látek a řadu látek, které používáme, si necháváme tkát přímo podle naší specifikace. Barevné kombinace jsou vždy věcí subjektivního názoru. Konzultujeme to přímo s dětmi, ale nějaké slovo si v tom necháváme samozřejmě také. Neustálou inspirací jsou mi mé tři děti a děti kamarádů.

Testovali jsme za vás: batohy BOLL splnily naše očekávání!

V období od 1.6.2019 do 31.5.2020 byly batohy značky BOLL otestovány na dětech ve spolupráci s Testováno na dětech. Kvalitu a odolnost totiž nelze ověřit během krátkého výletu. Šest vybraných dětí obdrželo batohy BOLL a během tohoto období měly za úkol je pořádně otestovat. Testovali ve škole, v družině, na cestách, a různých místech, a především na svých zádech. Podle názorů rodičů a dětí, kteří se zapojili do testování, jsou školní batohy BOLL skvělou volbou. V testování získaly neuvěřitelných 100% a značka BOLL se může pyšnit pečetí Testováno na dětech.

Názory rodičů na batohy BOLL„Batoh má hezký design, precizní zpracování a praktické detaily. Po téměř ročním každodenním používání je bez vad, má stále všechny spony a zipy neporušené a švy drží. Velmi snadno se udržuje čistý, což ocení hlavně maminky. Testovali jsme i voděnepropustnost batohu a učivo nikdy nebylo mokré. Je vyroben z velmi kvalitních materiálů. Školní batoh BOLL doporučuji všem dětem.“, říká maminka šestiletého chlapečka.

Batoh Smart 22 je kompaktní, lehký a vnitřně dobře řešený školní batoh. Možnost nastavení popruhů a jejich výšky je perfektní, pokud počítáte s tím, že dítě bude mít batoh na několik let. Batoh je kvalitně ušitý s masivním zipem, Všechny popruhy a přezky se dítěti dobře ovládají.říká maminka žákyně čtvrtého ročníku ZŠ.

Testování, hodnocení a fotky  si můžete prohlédnout na stránkách Testováno na dětech.