ŠKOLA je DOMA – pracovní listy pro předškoláky

Už ve školce paní učitelky dávají dětem pracovní listy k procvičení. Začínají od těch jednodušších až po ty složitější. Je ale dobré dětem předkládat list, když vím, co je mým cílem. To je třeba si uvědomit. Také nemá cenu dát dětem list, u kterého nevím, co přesně se procvičuje. Procvičovat má smysl pouze cíleně a efektivně.

Pracovní listy by měly být jednoduché, nepřeplácané, přehledné, měly by mít jistou grafickou úroveň. Také by se vám měly líbit obrázky, měly by být lehce rozpoznatelné pro děti.

 Dnes už si dokáže pracovní list vytvořit téměř každý. Kdybych pro děti nějaké procvičování vybírala, dívala bych se určitě, kdo jej vytvořil, aby byl podložen nějakými odbornými znalostmi. Je fajn si některé pracovní listy schovávat už „od mala“. Když je vytáhnete po několika letech, ukázat dětem, jak velký posun udělaly. Na pracovní listu to lze pěkně vidět, i pro dítě je to fajn zpětná vazba, že se posouvá dopředu.  


Sama vytvářím pracovní listy už asi 12 let a dávám je volně k dispozici na svém blogu www.vesela-chaloupka.cz . Jsem ráda za zpětnou vazbu od rodičů i učitelů. V současné době probíhá na mých stránkách projekt Předškoláci bez zápisu,kam každý den v dubnu přidávám jeden pracovní list pro předškoláky, aby trochu trénovali a aby absence školky neměla vliv na úroveň jejich poznávacích schopností a přípravu do školy. Stáhněte si je zdarma i vy!

Celý seriál ŠKOLA je DOMA s Terezou Chaloupkovou, pedagožkou a autorkou blogu vesela-chaloupka.cz si můžete přečíst na blogu Agátina světa zde: