Prevence proti onemocnění pohybového aparátu

Jaký je rozdíl mezi batohem a aktovkou?

Zavazadla pro školáky lze rozdělit na školní batohy a aktovky. Někteří rodiče mají jasno, jiní mezi nimi váhají a ostatní si nejsou jisti, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl. A právě pro ně jsme připravili přehled největších rozdílů.

Rozdíly mezi batohem a aktovkou

1. Školní batohy mají anatomicky tvarovaná vyztužená záda, ale samotný batoh už vyztužený není. Naproti tomu aktovka je zpevněná celá.
  2. Batohy mají v zásadě více než jednu hlavní komoru. Aktovka má namísto několika hlavních komor jen jednu velkou přihrádku.
  3. Aktovka má stále stejný pevný tvar, ať je prázdná, nebo plná. Díky tomu vždy pevně stojí, ale zase může zbytečně zabírat moc místa. Kapsy prázdného batohu jsou „splasknuté“, proto samotný batoh nezabírá příliš místa.

Rozdílů je možná méně, než jste čekali, viďte? Aktovky a školní batohy se v těch důležitých vlastnostech opravdu neliší. Mají zpevněná záda, polstrované popruhy, reflexní prvky a jsou extrémně lehké.