Logopedie JINAK: je to moje šťastná životní volba

Zuzana Blažková autorkou Logopedie JINAK, Máma Logopedka a také maminka Aničky. Svou práci miluje a nejenom svou klinickou praxí ale také svými blogy na Facebooku inspiruje každý den 17 tisíc lidí, kterých se logopedie nějakým způsobem dotýká. Seriál o logopedii a hodnocení her ověřených v logopedické praxi nyní přináší pro blog Agátina světa.

 Úryvek z rozhovorů se Zuzanou o tom, jak to všechno začalo

Logopedie. Pamatuju si, jak mi na ní v učitelských novinách ulpěl zrak. Přiznám se, že jsem o ní moc nevěděla. V dětství jsem logopedií neprošla, tak pro mě byla velkou neznámou. Profil absolventa na stránkách univerzity ale sliboval mnohé. Byla jsem dost překvapená z toho, že logopedie není tak „úzkoprsá“ jak se na první pohled zdá. V průběhu studia na VŠ jsem si zajistila praxi ve všech resortech, kde logoped může působit.“

„Měla jsem štěstí, že jsem mohla vystudovat semestr jednooborové logopedie na univerzitě v USA. To byla velká životní zkušenost. Z informací, zkušeností a kontaktů čerpám dodnes. Zjistila jsem, že nejvíc tíhnu k práci ve zdravotnictví. Měla jsem to štěstí vidět fungovat několik pracovišť se skvělým multidisciplinárním týmem, jehož pevnou součástí byl klinický logoped. Bavila mě práce s dětmi, dospělými i seniory. Klinická logopedie byla jasnou volbou. Volbou, která mě i nadále inspiruje, živí, baví a doprovází skoro na každém kroku,“ říká Mgr.Zuzana Blažková v rozhovoru pro  seriál Logopedie JINAK na blogu Agátina světa.