Kolekce Herlitz 2018 – nejlepší volba pro nejmenší!

Herlitz – značka, kterou zřejmě není třeba představovat. Německý výrobce patří mezi špičky na trhu a jejich školní aktovky si oblíbili rodiče i dětí na celém světě. Letošní kolekce pro školáky 1. stupně ZŠ dokazuje, že Herlitz klade především důraz na ergonomické tvarování zad u batohů a bezpečnost, přičemž batoh zůstává pohodlný při nošení. Pevná a lehká konstrukce je základem všech aktovek. Nechybí bezpečnostní prvky  3M™ Scotchlite™a přehledné vnitřní členění. Nabídka modelů je opravdu široká, můžete si vybrat z modelů Midi, Flexi a Bliss.

Herlitz Midi – aktovka pro nejmenší

Nejmenší aktovkou je model Herlitz Midi. Aktovka má štíhlý kompaktní tvar a její váha je pouhých 1,1kg, což odpovídá potřebám prvňáčků.  Na zádech sedí velmi dobře a je vhodná pro děti drobnější postavy.

Ergonomie a bezpečnost jsou hlavními znaky modelu Midi. Ergonomický zádový systém je prodyšný a dostatečně polstrovaný. Ramenní popruhy lze nastavit ve dvou bodech (na ramenou a bocích), což umožňuje dokonalé usazení batohu na zádech. Prvňáčci ocení přehledné vnitřní členění a pevnou konstrukci, která zajišťuje stabilitu nejen prázdné aktovky, ale i při jejím plném zatížení. V praxi to znamená, že aktovka stojí pevně na rovném povrchu a školák může použít obě ruce na vkládání či vykládání pomůcek. Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky 3M™ Scotchlite™, které jsou na přední straně, po stranách a ramenních popruzích. Vyšší úroveň viditelnosti ve tmě i za  soumraku zajistí odrazka v magnetickém zámku Fidlock® a popruhy s reflexní nití.

Vnitřní prostor je uspořádán velmi přehledně. Obsahuje velkou kapsu s integrovanou přepážkou, která umožňuje upravit prostor pro vybavení. Přední kapsa aktovky je určena pro penál, který je dodáván v setu. Chcete-li využít přední kapsu na svačinový box či penál ostatních výrobců, je nutné předem ověřit kapacitu kapsy. Snadné otevírání a zavírání zajišťuje buď kvalitní magnetický uzávěr nebo přeska.

Pohodlí s modely Herlitz Flexi a Bliss

Herlitz Flexi a Herlitz Bliss spojuje unikátní ergonomický systém Ergo ES²®, který poskytuje vysoký komfort při nošení a možnost vertikální úpravy dle výšky dítěte. Děti v tomto věku rostou velmi rychle a pozornost usazení aktovky je nezbytná. Nastavená délka by měla odpovídat vzdálenosti mezi rameny a křížovou kostí. Ramenní popruhy nastavujte podle výšky dítěte a poté jen přizpůsobujte výšce dítěte nebo ročnímu období (např. zima, kdy nosí děti více vrstev). Výškově nastavitelný zádový systém lze zvládnout ve třech snadných krocích:

Pohodlí zajišťují anatomicky tvarovaná polstrovaná prodyšná záda a regulovatelné popruhy ramenní popruhy. Ty lze nastavit ve dvou bodech – na bocích a ramenou. Hrudní popruh je také důležitý, protože umožní rozložení celkové váhy a zajistí, aby aktovka nepadala dětem z ramenou. Aktovky jsou vybaveny reflexními a fluorescentními prvky pro vyšší bezpečnost dětí.

Aktovka Herlitz Flexi

Školní aktovka Flexi se vyznačuje pevnou konstrukcí a přehledným vnitřním uspořádáním. Aktovka obsahuje prostornou kapsu s pohyblivou přepážkou pro knihy a dvojitou přední kapsu. Díky tomu se malý školák snadno orientuje ve svých školních a učebních pomůckách. Přední kapsy pojmou například penál či box na svačinu. Aktovky jsou navrhovány na školní doplňky Herlitz, proto je vhodné nejdříve ověřit kapacitu kapes.

Na bočních stranách aktovky jsou dvě praktické kapsy, které jsou uzavíratelné na zip. Kapsy pojmou drobnosti, které školák chce mít po ruce nebo pro láhev na pití, deštník apod. Nechybí zde samouzavíratelný magnetický zámek a mnoho reflexních a fluorescentních prvků!

V nabídce Agátina světa jsou k dispozici pouze v setu spolu se sportovní taškou, plně vybaveným penálem, trojúhelníkovým pouzdrem na psací potřeby a svačinovým boxem. Kompletní výbava je ve stejném designu a během několika vteřin vyberete výbavu pro školáka!

Model Bliss

Upřednostňujete sportovní model? Tak správnou volbou bude model Bliss s měkkým tělem a pevnou konstrukcí se systémem Ergo ES², který zajistí rovnoměrné zatížení a pohodlné nošení. Školní aktovka Bliss váží pouhých 0,9 kg, čímž výrazně přispívá k minimální zátěži zad malého dítěte.

Batoh disponuje jednou prostornou kapsou s dvojitým knižním prostorem pro sešity a knihy. Drobné předměty se vejdou do kapsy s přídavnou přihrádkou, která je v přední části batohu. I zde, jako u ostatních modelů, jsou na bocích postranní kapsy určené na lahev na pití. Vychytávkou u modelu Bliss jsou gumičky, které upevní lahev. Pro větší bezpečnost a viditelnost má školní aktovka řadu reflexních prvků.

Aktovka musí sedět přesně. 5 tipů, jak toho dosáhnout:

5 dní v týdnu, 10 měsíců v roce nosí děti školní aktovku na svých zádech. Proto je důležité, aby aktovka správně seděla a nezatěžovala nadměrně páteř. Základem je nošení aktovky na obou ramenou. Tím rozložíte váhu aktovky rovnoměrně na obě strany. Výrobce školních batohů Herlitz připravil pro rodiče 5 doporučení, jak dosáhnout optimálního usazení školní aktovky:

  1. Šířka školní aktovky by neměla být širší než ramena dítěte.
  2. Je důležité, aby aktovka přiléhala co nejblíže k zádům dítěte.
  3. Ukazatelem horní hrany aktovky jsou ramena.
  4. Ukazatelem spodní hrany aktovky je křížová kost.
  5. Ramenní popruhy pravidelně upravujte. Mějte na paměti, že vaše dítě neustále roste!