Je vhodnější batoh, nebo aktovka?

Přečetli jste si rozdíly mezi batohy a aktovkami, ale stále nevíte, jak se rozhodnout? Možná vám rozhodování usnadníme:

Komu jsou určeny aktovky?

Školní aktovky jsou celé zpevněné a na rozdíl od batohů mají jen jednu velkou úložnou komoru. Proto jsou vhodné především pro školáky z prvního stupně základní školy. Ale to neznamená, že si prvňáček nemůže pořídit školní batoh! Kdy se tedy rozhodnout pro aktovku?

• Pokud máte doma roztržitého prvňáčka, který bude mít problém vyznat se v mnoha kapsách batohu, aktovka pro něj bude mnohem přehlednější. Když bude mít všechny školní potřeby v jedné velké pevné kapse, vždy najde, co potřebuje.
  • Pokud si váš školáček moc nerozumí se zipy a máte strach, že by z mnoha kapes batohu mohl školní pomůcky poztrácet, je pro něj aktovka mnohem vhodnější.

Kdy se rozhodnout pro školní batoh?

Školní batoh můžete pořídit školákovi v jakémkoliv věku. I do první třídy. Jediné, na co je třeba si dát pozor, je jeho správná velikost!

Přečtěte si, jak správně vybírat školní batohy a aktovky.