HAMA: školní aktovky, které vydrží a současně chrání přírodu

Německá značka Hama a její školní aktovky Step by Step a batohy coocazoo patří mezi nejprodávanější značky a pro zákazníky znamená kvalitu, originální funkční design a také dobrý pocit, že udělali něco navíc pro ochranu naší planety. Ekologické nakládání se zdroji chápe jako výzvu, a proto si stanovila za cíl, že spojí své úsilí o dokonalou školní tašku s velkou péčí věnovanou dopadům výroby školních aktovek na životní prostředí.

V poslední letech roste zájem o ekologicky šetrné výrobky. Lidé vnímají ohrožení životního prostředí, snaží se třídit odpad, šetřit energii, používat šetrné přípravky apod., ale málokdo ví, že i výběrem školní aktovky mohou naši přírodu chránit. To stojí za zamyšlení!


Proč dát přednost školní tašce Hama?

Německá značka Hama vyrábí školní tašky prvotřídní kvality a patří k vyhledávaným dodavatelům. Jejich značky, Hama a coocazoo, si oblíbili rodiče i děti po celém světě zejména kvůli kvalitě a jedinečnému designu. Značka Hama klade důraz na kvalitu tak, aby batohy vydrželi dlouhodobé a bezpečné užívání. Každý rodič nakupuje školní aktovku s tím, že jim musí dobře posloužit několik školních let.

Dlouhodobé užívání znamená méně odpadu, což je přínosné nejen pro zákazníky, ale také pro naši planetu. Minimalizace negativního dopadu na životní prostředí ve všech oblastech výroby je pro značku Hama klíčová. To znamená zlepšování výrobních procesů, vybírání vhodných surovin, snižování spotřeby vody, energií a chemikálií. Současně se snaží zajistit lepší pracovní podmínky svým zaměstnancům a být dobrým příkladem všem svým obchodním partnerům. Dobrá pověst firmy je klíčovým cílem značky Hama!

Recyklované PET lahve

Staré PET lahve neznamenají pouze odpad. Mohou být znova použity a přeměněny na nový produkt. Jak? Recyklované PET lahve se zpracují a vznikne příze, která najde uplatnění při výrobě látek. Značka Hama nechce, aby PET lahve končily zbytečně na skládkách nebo v přírodě. Proto vyrábí školní aktovky a batohy ze 100% recyklovaných PET lahví. 

PFC Free

PFC neboli perfluorované chemikálie se často používají pro vodoodpudivost textilií pro outdoorové využití. Tyto chemikálie prokazatelně škodí životnímu prostředí a mají nežádoucí vliv na zdraví živočichů. Mohou být nebezpečné i pro lidi, pokud je požíváme s potravou nebo pitnou vodou. Značka Hama se záměrně vyhýbá používání těchto látek a použivá impregnaci bez fluorocarbonu (PFC).

Fair Wear

Hlavním cílem nadace Fair Wear (FWF) je kontrolovat a zlepšovat úroveň pracovních podmínek v textilním průmyslu po celém větě. Velký důraz je kladen na důstojnou mzdu, přiměřenou pracovní dobu a bezpečnosti i zdraví zaměstnanců. Značka Hama je členem FWF a všechny výrobních závody podléhají pravidelné kontrole. 

Humedica

Značka Hama říká: „Podporovat naši partnerskou humedicu darem v naturáliích je věcí našeho srdce.“ V dnešní době by mělo být samozřejmostí pomáhat lidem v nouzi po celém světě. Cílenou podporu dostávají země se špatným vzdělávacím systémem, například výstavbou škol a školek. Humedica tak dává dětem šanci na lepší budoucnost.

Klimaneutral

Značka Hama si uvědomuje, že při výrobě a přepravě školních aktovek a batohů Hama vznikají emise oxidu uhličitého (CO2). Proto podniká kroky zaměřené na ochranu a obnovu přírody a kompenzuje emise prostřednictvím spolupráce s ClimatePartner. Podporuje obnovu lesních porostů v Santa Maria v Brazílii, kde se situace kolem amazonského pralesa se den ode dne zhoršuje. Tento projekt chrání více než 71 000 hektarů brazilského amazonského pralesa před odlesňováním, těžením a pálením. 

Trvale udržitelný rozvoj

Značka Hama je partnerem organizace bluesign®. Tato organizace sleduje nejen jednotlivé produkty, ale i celý dodavatelský řetězec z hlediska využívání zdrojů, dopadů na lidi a na životní prostředí. Hlavním cílem je snížit ekologickou stopu během celého dodavatelského řetězce. Značka Hama vnímá odpovědnost za lidi a přírodu a garantuje výrobu všech svých produktů efektivně z hlediska přírodních zdrojů a bez použití chemických látek.

Dlouhodobé používání

Udržitelnost neboli jiným slovem dlouhodobé používání věcí. Školní aktovky i doplňky Step by Step a školní batohy i doplňky coocazoo se vyznačují vysokou kvalitou. Mají tak nejlepší předpoklady pro to, aby s vámi prožily mnoho školních let!
 

Značka Hama vyrábí školní tašky ze 100% recyklovatelných PET lahví

Od září 2019 jsou všechny školní aktovky Step by Step a batohy coocazoo vyráběny ze 100% recyklovatelných PET lahví. Průměrně se na výrobu školního setu Step by Step použije 36 PET lahví o objemu 0,5l a na batoh coocazoo ScalerRale 37,8 PET lahví o objemu 0,5l.


Přechod na ekologicky čistí materiál je reakce na skutečnost, že naše planeta je čím dál více zamořena plastovým odpadem. Miliony tun odpadu končí v mořích a oceánech, recykluje se pouze necelá desetina. Ve vodách se hromadí plastový odpad a tvoří se tzv. plovoucí odpadkové ostrovy. Nejznámější je Velká tichomořská odpadková skvrna, která je šestkrát větší než Francie. Plastový odpad se postupem času rozpadá na malé částice, vstupují do potravinového řetězce mořských živočichů a následně se pak stávají součástí potravy lidí.  

Novinka roku: kolekce Ocean

Kolekce školních batohů Hama 2020 přichází s úplnou novinkou. Limitovaná kolekce školních batohů Ocean je vyrobena z plastů odtěžených z moře.

Snižování spotřeby plastů

Redukce plastů je jedním z dlouhodobých cílů značky Hama. Strategií v této oblasti je omezit počet zbytečných obalových sáčků. U školních aktovek Step by Step došlo k úspoře 4 plastových obalů na 1 aktovku – celkově Hama uspořila 670 000 plastových obalů. U školních batohů coocazoo se už nepoužívá plastový obal na úchytech zipů. Tato malá změna uspořila celkově 560 000 plastových obalů.