Ergobag: když chcete pro svého školáka to nejlepší

Školní batohy Ergobag dělají slovu batoh opravdu čest. Jejich konstrukce nezapře inspiraci turistickými batohy, z níž přebírá dobré zkušenosti z hlediska správného rozložení váhy na zádech. Ze světa klasických školních batohů a aktovek pak integruje prvky podporující bezpečnost školáků i jejich potřeby z hlediska uspořádání vnitřních prostor. Benefitem pro nás všechny pak je ekologická výroba těchto batohů.

Ergonomie

Klíčem ke správnému posazení batohu na dětských zádech je přesné nastavení popruhů, správné rozložení váhy obsahu batohu (nejtěžší věci co nejblíže páteři) a dobré přitažení batohu k zádům, aby batoh neodstával a nezpůsoboval nevhodné prohnutí páteře. Odborníci doporučují, aby děti nosily na zádech nejvýše 10 až 15% své váhy. Málokdy se to však podaří dodržet, a proto je kvalitní batoh pro děti opravdu klíčový.

Německá značka Ergobag proto přinesla do nabídky školních batohů své ergonomické řešení. Díky hrudním a bederním popruhům, samozřejmě nastavitelným, lze snadno váhu batohu a jeho obsahu vůči dětským zádům rozložit. Popruhy přitáhnou zátěž k zádům a současně až 40% této váhy přenesou ze zad na bedra, která jsou v blízkosti těžiště těla.
Zkušená fyzioterapeutka Mgr. Dagmar Mostecká pro Ergobag říká: Dětské tělo je velice tvárné a rychle reaguje na zátěž. Dítě má méně svalové tkáně než dospělý, nemá zcela vyvinutou kostru, části kostí tvoří ještě chrupavky a vazivová tkáň je volnější. Velký vliv na držení těla dítěte má školní taška, je nutné, aby měla správné parametry se systémem rozložení váhy na pánev a s ergonomickým tvarováním zad. Podstatné je, že musí být batoh zpevněný a udržovat jeho obsah co nejblíže k zádům dítěte. Nevhodná školní taška zcela jednoznačně negativně omezuje pohybový aparát dítěte a přispívá k budoucím potížím. U běžných batohů bez ergonomické konstrukce visí celá zátěž na ramenou a ohýbá páteř více ve svých křivkách. Zároveň táhne dítě dozadu, čemuž školák čelí větším ohnutím v hrudní páteři a tlačením ramen dopředu.“

Hravost, ochrana přírody i dětí

Hravý rozměr školním batohům Ergobag dodávají tzv. kletties, což jsou obrázky, které se k batohu připevňují suchým zipem. Dítě tak může batohu dát každý den jiný design.

Německý Ergobag své školní tašky šije z tkanin stoprocentně vyrobených z recyklovaných PET lahví. Na jeden batoh je třeba přibližně 16 plastových lahví.

Jako rodiče chceme samozřejmě chránit i své děti. Proto Ergobag aplikuje na batohy reflexní prvky, které jsou tvořeny jedinečnými mikročástečkami. Jsou vyrobeny z prvotřídního materiálu, jenž odolává počasí a UV záření a díky nemuž bude váš školák vidět až 200 metrů.