Batohy české značky BOLL vydrží i několik školních let!

Český výrobce špičkového outdoorového vybavení přenesl své poznatky do výroby školních batohů. Značka BOLL vyrábí takové školní batohy, které se budou dětem dobře nosit, budou respektovat dětskou ergonomii, budou se jim líbit a hlavně budou podporovat zdravý růst a vývoj zad.

Batohy BOLL jsou vyvíjeny ve spolupráci s fyzioterapeuty

Nesprávně zvolený batoh i jeho nesprávné nošení trvale poškozují dětská záda a páteř a činí z něj věc, která je obtěžující a znepříjemní každou cestu do školy či každý výlet. Proto značka BOLL při vývoji batohů klade vysoký důraz na ergonomii. Spolupracuje úzce s fyzioterapeuty, aby minimalizovaly negativní vliv na pohybový aparát. „Ergonomický batoh je takový, který nikde nepřekáží, nikde neomezuje a umožňuje naprosto volný pohyb takový, který je během nošení přirozený.“, říká fyzioterapeutka Mgr. Helena Vomáčková ve videu Tak děti kam? Do školy!


Školní batoh BOLL vydrží několik školních let a podporuje zdravý růst dětské páteře

Ochrana páteře je pro značku BOLL na prvním místě. Velmi důležité je zde ergonomické zpracování, a proto byl vyvinut jedinečný zádový systém Spine Protection. Tento systém dokonale kopíruje anatomii dětského těla, což zajišťuje vysoký komfort při nošení a zároveň minimalizuje negativní dopad zátěže obsahu batohu na dětskou páteř. Zádový systém lze nastavit do 4 poloh podle toho, jak dítě postupně roste. Batohy Boll vydrží tedy i několik školních let! Využíváním systému Spine Protection podporujete zdravý růst dětské páteře!

BOLL School Mate 18 a Boll Smart 22

Značka BOLL nabízí dva modely školních batohů. Model BOLL School Mate 18 je určen pro žáky 1. až 3. třídy. Mezi velké přednosti patří nízká váha a ergonomie, a proto patří i mezi velmi oblíbené batohy. Batoh o objemu 18 litrůhmotnosti 980 g, je dostatečně prostorný a batoh padne perfektně menším i větším žákům. Model Smart 22 je o trochu větší. Má objem 22 litrů a hmotnost 1020 g.  Tento model se může pochlubit praktickou vychytávkou zkoseného dna, které přenáší váhu předmětů směrem k zádům.

Společné charakteristické znaky:

  • Ergonomicky navržené a pohodlné ramenní popruhy a bederní pás
  • Plně výškově stavitelný zádový systém SP-system       
  • Hrudní popruh výškově i délkově stavitelný
  • Měkce polstrovaný a konstrukcí vyztužený zádový panel
  • Hlavní komora s pořadačem na A4 a A5 sešity u zádového panel
  • Přední 3D kapsa na zip se síťovinovanou kapsou uvnitř
  • Další dvě kapsy ze síťoviny pro přehledné organizování školních pomůce
  • Boční síťovinované kapsy lehce pojmou i objemnější lahev na pití
  • Řada bezpečnostních reflexních prvků vepředu, vzadu i z boku

Všechny batohy BOLL se prodávají samostatně bez doplňků, lze dokoupit pláštěnku. Batohy doporučujeme nejen na každodenní nošení do školy, ale také na celodenní výlety a do města!