Batoh s hrudními popruhy nebo bez?

Hrudní popruhy jsou dnes již samozřejmostí. Nicméně mnoho maminek řeší, zda pořídit školní batoh s popruhy či bez. Často slýchávám, že nejsou nutné, protože děti nosí batoh stejně na jednom rameni. Možná to je mezi dětmi moderní, ale rozhodně to není pro páteř zdravé. Dochází k jednostrannému zatížení, které často vede ke špatnému držení páteře. Proto je pro záda vhodnější nosit batoh. Kvalitní batohy jsou vybaveny hrudním a bederním popruhem, ergonomickými ramenními popruhy, které zajistí, aby batoh bezpečně seděl na zádech.

Jakou funkci plní hrudní popruhy?

Hrudní popruhy mají v kombinaci s ramenními důležitou roli především u malých dětí prvního stupně. Při výběru batohu mějte na mysli, že vaše děti rostou jako z vody. Nechcete přeci každý rok kupovat nový batoh! Právě pomocí ramenních popruhů přizpůsobíte batoh postavě dítěte tak, jak roste. Aby byl batoh seděl na zádech co nejlépe, utáhněte dostatečně ramenní popruhy a zapněte hrudní přezku. Tím zabezpečíte, že při jeho nošení bude zátěž na záda rovnoměrně rozložená a batoh bude sedět pohodlně.

Při výběru batohu myslete na to, aby byl přívětivý k zádům a jejich zdravému vývoji!

Podívejte se na kompletní nabídku kvalitních batohů Topgal, které vás nadchnou stylovým vzorem.